Haberler
 

Kreşimizin Eğitim Özellikleri

Kreşimizin Eğitim Özellikleri
 
Kartanesi Kreş ve  Gündüz  Bakımevi 2014-2015  eğitim ve  öğretim   yılında   yeniliklerine devam ediyor.
 
 Okulumuzda özel gün ve geceler ile ilgili programlar  salonumuzda sergilenmektedir. Okul dışındaki tiyatro oyunlarına katılma, müze ve meslek kolları gezileri yapılmaktadır. Çocuklarımız için hem eğlenceli hem de eğitici ağırlığı olan bir gezi programı izlenmektedir. Veli katılımlarımız ile  velilerimizin de çocuklarımız ile birlikte değişik faaliyetler yapmasını sağlıyoruz. Zaman zaman da   velilerimize sınıfça konuk olmaktayız. Doğum günleri, özel kutlamalar  ve   sıcak, samimi bir ortam ile Kartanesi ailesi olarak güzel bir hizmeti ifa etmekteyiz.
 
Her  yaş grubuna ait ayrı sınıflarımız, oyun salonumuz ve uyku salonlarımız mevcuttur. Yemeklerimiz mutfağımızda ahçımız  tarafından doğal ürünlerle yapılmaktadır. Organik bahçemizdeki kendi yetiştirdiğimiz meyve ve sebzeleri de kullanmaktayız. Uygun kalori hesaplamasına göre belirlenen yemek menülerimiz her ayın başında velilerimize gönderilir ve web sitemizde yayınlanır.
 
Okulumuz,   en değerli varlığımız olan çocuklarımızın bakımını,  titizlikle seçilmiş ve çocuk sevgisi ile dolu tecrübeli öğretmenlerimizle yürütür.
 
Okulumuz  faaliyetlerini velilerimize en iyi ve şeffaf bir şekilde yansıtmayı hedeflemiştir. Bunun için facebook sayfamızdan her gün faaliyetlerimizi fotoğraf ve videolar şeklinde yansıtırız. Velilerimiz çocuklarını adeta canlı yayında izlerler. Her hafta sonu ise sınıf öğretmenlerimiz  haftalık faaliyetlerini  bir bülten şeklinde velilerimize gönderirler. Her ayın sonunda öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan çocuklarımızın gelişimlerini ayrıntılı kriterler halinde gözlediğimiz  ve grafiklere dökerek sunduğumuz  davranış gelişim formları velilerimize gönderilir.
 
Okulumuz  5  ana kategoride hizmet vermektedir
 
1. Okul öncesi eğitim: Çocuklarımızın  ruhsal ve bedensel gelişimlerini sağlıklı ve yaratılışlarına uygun bir şekilde  sağlamak en temel hedefimizdir. Bu  nedenle okul  öncesi alanında ülkemizin  saygın eğitim kurumlarının  kitaplarını eğitim müfredatımızda kullanıyoruz.  Müfredatın işlenmesi ve   faaliyet   programı okul yönetimi  tarafından günlük olarak  izlenir. Eğitim setleri  her  ay 1  kitap  bitirmeye   yöneliktir. Öğretmenleri tarafından    birlikte    konuları işleyen çocuklarımız ayın  sonlarında bu  kitapları evlerine götürerek yaptıkları  boyama faaliyetlerini, bilişsel ve görsel algılarını geliştiren    temaları   velilerine gösterirler. Drama çalışmaları, şarkılar ile yaratıcı bir zihin yapısı   oluşturmaya  ve   özgüven sahibi bireyler yetiştirmeye özen gösterilir.
 
 2. Ahlak ve karakter eğitimi:  Okulumuzda ocuklarımızın en büyük ihtiyacı  olan  ahlak ve karakter  eğitimi,  kişilik    gelişiminin  en son bilimsel eğitim  usullerince  yapılır. Her geçen   gün    daha kötüye giden  toplumsal ahlakın düzelmesi ve hayırlı  nesillerin  oluşması için  okulumuz büyük bir  gayret sarfeder. Çocuklarımıza her hafta ahlak ve karakter gelişimini sağlayan bir konu öğretilir. Konu, ahlak ve karakter gelişimi konusunda  tecrübeli etüd   öğretmenimiz tarafından   sınıf öğretmenlerinin de yardımıyla çocuğun seviyesine uygun  sempatik bir tarz ile  öğretilir. Konu ile ilgili güzel sözler, ezgiler ezberletilir. Sözünde durma, insanlara karşı saygılı olma, yalan söylememe ... gibi  konular    tarihi örnekleri ve    etkileyici yönleri ile anlatılır. Anlatılmakla kalınmaz, uygulaması da sağlanır. Örneğin emanete riayet   konusunda çocuklarımıza evlerinden oyuncaklarını getirmeleri söylenir ve her çocuk arkadaşına oyuncağını vererek 1 hafta sonra getirmesi istenir. 1 hafta evinde arkadaşının oyuncağını koruyan çocuğumuz ertesi hafta oyuncağı sahibine teslim etmek   üzere getirir. Bu aşamalardaki   ritüeller  ona emanete riayetin ne  kadar önemli olduğunu hatırlatır ve unutamayacağı bir  eğitici anı olarak zihninde yer eder.
 
 
3.Satranç: Çocuklarımızın Satranç  öğrenmesine özel bir önem verilir. 4 yaş çocuklarımıza taşlar tanıtılırken 5 ve 6 yaş grubu çocuklarımıza satranç  müsabakası yapabilecek düzeyde satranç öğretilir. Her sene satranç turnuvaları yapmktayız. Bu sene de daha değişik faaliyetlerle  satranç konusun  Kocaelideki farklılığımızı sürdüreceğiz.
 
4. İngilizce: Her hafta    İngilizce kelimeler, cümleler, şarkılar belirli bir müfredat takibi şeklinde ayrı bir İngilizce öğretmenimiz tarafından öğretilir. Anadilini güzel bir şekilde öğrenmeyi başaran cocuğumuz, ayrı bir dil öğrenmenin heyecanını da yaşar.
 
5. Akıl Oyunları  Akademisi:  Hafta sonları 4-12 yaş grubu çocuklarına   ücretli  ayrı bir kurumsal eğitim olarak uyguladığımız  Akıl Oyunları Akademisi programımız kreşimize kayıt olan öğrencilerimiz için hafta içinde  ücretsizdir.
 
 
 
Kocaeli"de  sadece bizim okulumuzda uygulanan bu nitelikli   eğitim sistemini sunmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Çocuklarımızın beyin gelişimlerinin devam ettiği yaşlarda uygulanan bu eğitim  sistemi   öğrenciler tarafından büyük bir ilgi ile takip edilmektedir. Eğitimi   alan çocuklarının yüksek bilişsel gelişim grafiğini izleyen velilerimizin de büyük takdirini kazanan bu zeka geliştirici sistem, 300  oyun içeriği ile bu sene okulumuzda uygulanacaktır. 10 aylık bir müfredat halinde uygulanacak olan bu sistem için özel bir sınıfımız mevcuttur. Eğitimlerimiz bu sınıfta  konu hakkında özel eğitim almış bir oyun rehberi  önderliğinde   en az 3, en fazla 6 kişilik  bir grupla oynatılır. Oyunlarımız elle oynanan oyunlar ve bilgisayar tarafından LCD ekrana yansıtılan oyunlar olarak 2 şekilde oynatılır. Dikkat, hafıza, görsel geometrik algı, problem  cözme ve akıl yürütme oyunları olarak 5 ana kategoride önceden belirlenmiş   bir müfredat  üzere uygulanır. Velilerimize bu zeka oyunlarını oynamadan önceki çocuğun durumu, oyun sırası ve oyun sonrası performansı hakkındaki    oyun değerlendirme formu, bilgi olarak sunulur.
 

6. Okulumuzda ayrıca hafta içi ve hafta sonları ücretli keman ve piyano kursları verilmektedir. Özel ortamlarda yapılan bu eğitim çalışmamızda çocuğumuzun farklı yetenekleri ortaya çıkmaktadır. Ücretli olan bu etkinliğimiz için ayrıntıları görüşmek için sizi bekliyoruz. 

 

 
Okulumuz da   ayrıca saatlik, günlük bakım ve eğitim de yapılmaktadır. Yaş gruplarına göre oyun grupları oluşturulmaktadır.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
23.08.2013
 
Diğer Haberler

KARTANESİ 2.EĞİTİM DÖNEMİ KAYITLARI DEVAM EDİYOR!
28.02.2015
GÜNLÜK VE SAATLİK BAKIM HİZMETİ
28.02.2015
YAZ OKULU BAŞLIYOR!
28.02.2015
EVDE ÖDEV YAPMAYA SON!
28.02.2015
Etüt çalışmalarımız başladı
14.08.2014
Akıl Oyunları Akademisi yeni sezon kayıtları başladı!...
14.08.2014
AKIL OYUNLARI AKADEMİSİ
14.08.2014
Akıl oyunları Akademisi yeni eğitim dönemine hazır
14.08.2014
İlköğretim 1-8. sınıflara yönelik etüt çalışmalarımız başladı
14.08.2014
Bebeklerinizi kreşimize güvenle teslim edin
14.08.2014
Anaokulu kayıtlarımız başladı
14.08.2014
Anaokulu kayıtlarımız başladı
14.08.2014
Günlük Bakım ve Eğitim de veriyoruz
13.08.2014
Kocaeli`de Bir ilk Akıl Oyunları Akademisi
08.08.2014
AKIL OYUNLARI AKADEMİSİ"NİN SÖYLEDİKLERİNİ BİLİMSEL GELİŞMELER DOĞRULUYOR
04.11.2012
AKIL OYUNLARI AKADEMİSİ BAŞLIYOR
11.10.2012
Oyunla öğrenmenin tek adresi yeni döneme hazır
07.10.2012
OKULÖNCESİ EĞİTİM NEDEN GEREKLİDİR
25.08.2012
Kreşimizin Eğitim Özellikleri
23.08.2012
Akıl Oyunları Akademisi tanıtım programı-Kocaeli tv Yaşama dair
18.05.2012
Akıl Oyunları Akademisi 4. Kocaeli Kitap Fuarında...!
17.05.2012
Kartanesi öğrencileri piknik yaptı
08.05.2012
Akıl Oyunları Turnuvası
25.01.2012
Çocuklar için akıl oyunları akademisi
15.01.2012
Kayıt Bilgileri, okul saatleri ve ulaşım bilgileri
09.09.2011
12
 
 
Bu Sayfayı Paylaş
 
   
 
 
Anasayfaİletişim Site Haritası