Hakkımızda
 

2009 yılında kurulan Kartanesi Kreşi, aydınlık yarınlara köprü olma amacıyla hizmet vermektedir. Gayemiz; nitelikli ve çağdaş eğitim almış, en az bir yabancı dil bilen, ülkesine ve dünyaya faydalı mutlu ve özgür bireyler yetiştirmektir.
Kartanesi Kreşi, 383 metrekare bir alanda 250 metrekare bahçesi olan, müstakil 4 katlı bir binada faaliyet gösterir.  Trafikten ana caddelerin kirliliği, hareketliliği ve sesinden uzak, ulaşımı kolay merkezi bir mevkidedir. Okulumuzun bahçesinde oyun parkımız, çok amaçlı oyun gruplarımız, oturma banklarımız ve çocuklarımızın fen ve doğa çalışmalarını yapacakları bir alanımız bulunmaktadır. Çocuklar yemyeşil oyun bahçesinde meyve ağaçları altında eğlenceli vakitler geçirirler.
Kartanesi Kreşi, 08.00-19.00 saatleri arasında 3-6 yaş gruplarına velilerimizin isteklerine göre saatlik, günlük ve tam zamanlı hizmet verilir. Bilgili, eğitimli, deneyimli, çocukları seven ve güleryüzlü eğitim kadrosuyla
Kartanesi Kreşi çocukları sevgiyle büyürler.
Kartanesi Kreşi' nde Eğitim okul öncesi kişiliğin şekillendiği, temel bilgi ve becerilerin kazanıldığı çocukların ilerki yaşamlarını etkileyen önemli bir dönemdir. Bu dönemi bilinçli ellerde, iyi bir eğitimle ve mutlu geçiren çocuklar, gelecekte her yönden sağlıklı birer yetişken olmaya adım atarlar.
Kartanesi Kreşi çocukları erdemli, ahlaklı, zeki ve yetenekli bireyler olarak yetişirler. Sanatsal ve kültürel alanlarda yeteneklerini geliştirme fursatı bulurlar.
Öncelikle ana dilini yetkin kulanmayı öğrenen Kartanesi Kreşi, çocukları ikinci bir dil olarak ingilizceyi öğrenirler. Laboratuar derslerinde deney ve gözlem yaparken araştırma hevesleri müzik dersleri ile ritim ve ahenk duyguları, sportif faaliyetlerle fizksel becerileri gelişir. Drama derslerinde kendilerini tanıyarak doğru ifade etmeyi öğrenirler. Halk oyunları derslerinde kültürümüzle tanışırlar.

Sınıflarımız öğrencilerin yaş gruplarına göre tasarlanmıştır. Sınıflarımızda her öğrenciye ait dolaplar, etkinlikler için masa ve sandalyeler, oyuncaklar, panolar, yer minderleri ve eğitici köşeler bulunur.
 
Bu Sayfayı Paylaş
 
   
 
 
Anasayfaİletişim Site Haritası